NAŠTARTUJ SVOJ POTENCIÁL

Sebarozvojový cyklus školení

Každý človek má v sebe ukrytý veľký potenciál. Keď ho správne nasmeruje, dokáže vykonávať svoju pracovnú činnosť s ľahkosťou, radosťou a s úspešnými výsledkami. Taký zamestnanec je isto prianím každého zamestnávateľa. Realita je však často odlišná. Veľa ľudí svoj potenciál nevyužíva a už vôbec nie v pracovnom procese. Prečo? Napríklad jednoducho svoj potenciál nepoznajú a fungujú len na pár percent svojich možností. Boja sa opustiť svoju komfortnú zónu, ktorá ich dávno zvāzuje a o využití svojho potenciálu ani len nesnívajú. Potácajú sa pred syndrómom vyhorenia a stratou zmyslu toho, čo robia. Alebo pod nánosom úloh, starostí a neustálych myšlienok ponorených do minulosti či budúcnosti, nevyužívajú silu prítomného okamihu. Príčin je veľa, majú však spoločné riešenie. Ak sa človek rozhodne a naozaj chce, môže si vziať svoju vnútornú silu - svoj potenciál späť a nasmerovať ju správnym smerom - ku spokojnosti seba aj svojho zamestnávateľa. A práve pre týchto ľudí je určený náš cyklus troch jednodňových sebarozvojových aktivít s názvom NAŠTARTUJ SVOJ POTENCIÁL. Pre zamestnancov vedomých zamestnávateľov, ktorí vedia, že nie umelá inteligencia, ale ĽUDIA sú ich najcennejším kapitálom.


1. ZAPÁĽ SVOJ VNÚTORNÝ OHEŇ

Jednodňový workshop z cyklu Naštartuj svoj potenciál

Syndróm vyhorenia. Pre niekoho strašiak, pre niekoho diagnóza, pre ďalšieho pomaly sa blížiaci stav mysle, pre niekoho úplne neznáme slovo, ktoré nie je v jeho svete. Súčasná náročná doba, (a to nielen po pracovnej stránke), prináša viac a viac ľudí, ktorí syndróm vyhorenia zažili na vlastnej koži, alebo k nemu majú slušne "našliapnuté". Taká je realita. Týka sa to aj vašich zamestnancov? Na koľko percent využíva svoj potenciál človek, ktorý sa potáca pred syndrómom vyhorenia? To sú otázky k zamysleniu. Čo s tým? Ideálne predchádzať :-) Zachytiť včas, že sa syndróm vyhorenia blíži, zmeniť svoj prístup a tým aj osobný a pracovný život tak, aby sa vnútorný oheň znovu rozhorel a s ním aj vnútorná sila a potenciál človeka. A predovšetkým - naučiť sa pravidelne prikladať (využívat nástroje a techniky k predchádzaniu syndrómu vyhorenia).


2. VYKROČ Z KOMFORTNEJ ZÓNY

Jednodňový workshop z cyklu Naštartuj svoj potenciál

Komfortná zóna… Prečo sa jej hovorí nebezpečne bezpečná oblasť? Pretože komfortná zóna nás iba nechráni, ale veľa ľudí aj zväzuje. Ľudia cítia vnútornú nespokojnosť, ktorá sa premieta do vzťahov aj pracovnej činnosti a ktorá sa naviac postupne zvyšuje a zvyšuje. Znižuje sa motivácia k akejkoľvek aktivite a potenciál? Ten už dávno spí ako Šípková Ruženka. Týka sa to aj vašich zamestnancov? Stačí tak málo (alebo veľa)? Vedome vykročiť zo svojej komfortnej zóny, uvidieť nové príležitosti, nápady a postupne nechať uplatniť svoj potenciál v plnej sile.

3. VYUŽI SILU PRÍTOMNÉHO OKAMIHU

Jednodňový workshop z cyklu Naštartuj svoj potenciál

Prítomný okamih. Tu a teraz. Slová, ktoré sú často spomínané, často až "sprofanované", avšak málokedy správne pochopené. Veľa času naša myseľ trávi "na výlete" do minulosti alebo do budúcnosti a automaticky naše reakcie "zapína" na autopilota. Bez toho, aby sme si to uvedomili, prepíname tak aj svoj potenciál do naučeného režimu. A potom nevychádzame z údivu. Prečo som stále v strese? Prečo mi neprichádzajú nápady? Prečo zle spím? Prečo sa nemôžem sústrediť? Prečo ma rozčuľujú ostatní ľudia? A mohli by sme pridávať jednu otázku za druhou. Možno postačí iba jediná. Čo s tým? Vedome využit silu prítomného okamihu. Vziať si svoju silu späť. Využiť svoj vlastný potenciál. Ten je totiž v prítomnosti. Ani v minulosti, ani v budúcnosti. Iba v prítomnosti môžme využiť svoj vlastný potenciál. Ako sú na tom vaši zamestnanci? Využívajú svoj potenciál naplno?


Chcete vedieť viac?

Zavolajte alebo napíšte nám :-)